Cukormentes szilvás gombóc
Diétás szilvás gombóc krumpli nélkül.
A diétás nudli receptjét alapul véve készítettem ezt a diétás szilvás gombócot, viszont Dia Wellness -50 %-os szénhidrátcsökkentett liszt helyett most DW CH mínusz lisztet használtam, hogy még tovább csökkentsem a szénhidráttartalmat (összehasonlításként: a -50 %-os liszt 10 dkg-ban 35 g szénhidrátot tartalmaz, a CH Mínusz liszt pedig csak 11 grammot!).
Így még laktatóbb lett a szilvás gombóc és nem kellett aggódnom, hogy a 12 db nem elég a 3 fős családunknak!
Egyébként valójában szilvalekváros gombóc lett ez, mivel azt a 10 szem szilvát, ami a kis szilvafánkon termett, megette a család, mire a gombócba kerülhetett volna. Így hát kénytelen voltam cukormentes szilvalekvárral megtölteni a gombócok közepét.
Persze Te bátran készítsd fahéjas édesítőbe forgatott szilvával, úgy lesz az igazi! 🙂
Cukormentes szilvás gombóc recept
Cukormentes szilvás gombóc hozzávalók (12 db):
- 45 dkg félzsíros túró
- 20 dkg Dia Wellness CH Mínusz szénhidrátcsökkentett liszt
- 2 db M-es tojás
- egy csipet himalája só
- 12 teáskanál (12*1,5 dkg = 18 dkg) Dia Wellness cukormentes penyigei szilvalekvár (vagy gombóconként egy fél szem fahéjas édesítőbe forgatott friss szilva)
- víz a gombócok kifőzéséhez
- 15 dkg Dia Wellness panírmorzsa + 2 dkg kókuszzsír a forgatáshoz
A receptben használt Dia Wellness termékek beszerezhetők ITT >>> Dia Wellness Termékek rendelése
Cukormentes szilvás gombóc elkészítése:
- A túrót alaposan összegyúrjuk a szénhidrátcsökkentett liszttel, a tojásokkal és a sóval.
- Az összegyúrt tésztát 1 cm vékony, kb 39*28 cm méretű téglalappá nyújtjuk (használjunk szilikon lapot vagy ha gyúrótáblán gyúrjuk, akkor CH Mínusz liszttel szórjunk alá egy keveset).
- A kinyújtott tésztát 12 db kb. egyenlő nagyságú kockákra vágjuk.
- Mindegyik kocka közepére teszünk egy teáskanál (1,5 dkg/teáskanál) cukormentes szilvalekvárt vagy egy fél szem fahéjas édesítőbe forgatott szilvát.
- Egy fazékban vizet forralunk.
- Ha felforrt a víz, a tésztalapok négy csücskét batyu szerűen összecsípjük és óvatosan gombócokat formázunk belőlük.
- A gombócokat a forrásban lévő vízben kifőzzük.
- Akkor jó, ha a gombócok feljöttek a víz tetejére (lehet, hogy egy lapátkanállal alá kell nyúlni, ha leragadnának a fazék aljára) és még 2-3 percet a víz tetején főttek.
- Miközben a gombócokat kifőzzük, a kókuszzsíron aranysárgára pirítjuk a szénhidrátcsökkentett panírmorzsát és a kifőtt gombócokat ebbe forgatjuk.
Megjegyzés: A megpirított panírmorzsából fog maradni egy pár deka, mert egy gombóc készítésénél nem lehet pont ugyanannyi morzsát pirítani, amennyit a gombócok (de akár nudli ) forgatásához felhasználunk. Emiatt a tápértékbe az összes morzsa mennyiségével számoltam.
100 g cukormentes szilvás gombóc tápértéke (cukormentes szilvalekvárral):
- 236 kcal,
- 18 g szénhidrát,
- 27 g fehérje,
- 8 g zsír.
1 db cukormentes szilvás gombóc tápértéke (12 db egyforma súlyú gombóc esetén (cukormentes szilvalekvárral):
- 216 kcal,
- 17 g szénhidrát,
- 25 g fehérje,
- 7 g zsír.
Még több cukormentes diétás fogást találsz ITT >>> Cukormentes Ételek
Jó étvágyat kívánok!
Szaszkó Andi
2013. óta főzök diétásan, cukor és fehér liszt nélkül. Nem vagyok sem ételérzékeny, sem vércukor gondjaim nincsenek, de a kilóimmal én is folyamatosan küzdök.
Diétás gasztroblogomon saját képekkel illusztrálva mutatom meg Neked, hogyan készítem el a kedvenc ételeimet alakbarát módon úgy, hogy lehetőleg ugyanolyan finomak is legyenek, mint a hagyományos ízek.
FIGYELEM! A receptjeimben és a tájékoztató jellegű bejegyzéseimben tapasztalataimat és az interneten található információkat gyűjtöttem össze. Nem vagyok sem orvos, sem dietetikus, ezért a tanácsaimat és a receptjeimet saját felelősségedre használd, készítsd és fogyaszd!