Cukormentes isler extra alacsony szénhidráttartalommal Dia Wellness CH Mínusz lisztből 🙂
Ez a diétás isler nem tartalmaz fehér lisztet és hozzáadott cukrot, mégis ugyanolyan finom, mint a hagyományos, sőt szerintem eddig ez a legfinomabb isler recept, amit készítettem!
Direkt kis méretűre szaggattam, hogy jobban tudd szabályozni, mennyi szénhidrátot viszel be az elfogyasztásával!
A nagyon alacsony, lassan felszívódó szénhidráttartalmán kívül az is jó ebben az islerben, hogy ha bármilyen ünnepi alkalomra készítenéd, előre tudsz dolgozni, ugyanis a tésztája nagyon jól fagyasztható.)
(A kérdéseket megelőzve: nem, nem szükséges sütőpor a tésztába. Egyébként ahogy a fotón is jól látható, még így is egy kicsit levegős lett az isler tészta, ami annak köszönhető, hogy a fagyasztás után kiolvadt tésztát én többször átgyúrtam.)
Ez a legfinomabb cukormentes isler recept :
Szénhidrátcsökkentett, cukormentes isler tészta hozzávalók (4 cm átmérőjű formával szaggatva 22 db kész cukormentes isler):
- 30 dkg Dia Wellness CH Mínusz szénhidrátcsökkentett liszt + 2 dkg a szóráshoz
- 20 dkg hideg (!) vaj
- 4 dkg Dia Wellness negyedannyi édesítő
- 20 ml (kb. 2 evőkanál) hideg víz
- 1 tojás
- 7 dkg (= 3 g/db) cukormentes lekvár (nálam házi cukormentes málnalekvár, de használható ízlés és diéta szerint cukormentes eperlekvár, vagy Dia Wellness cukormentes ribizli lekvár…stb.)
A cukormentes isler csokimázához:
- 15 dkg cukormentes csoki
- 1 kávéskanál kókuszzsír
A receptben használt Dia Wellness termékek beszerezhetők ITT >>> Dia Wellness Termékek rendelése
Cukormentes isler elkészítése:
- A szénhidrátcsökkentett lisztet egy tálban elkeverjük az édesítőszerrel.
- Az édesítős lisztes keveréket a vajjal gyors mozdulatokkal elmorzsoljuk (ne gyúrogassuk sokáig a kezeink között, mert a vaj megolvad és nem fog összeállni a tészta!). Ha van aprítógépünk, a legegyszerűbb abba belepakolni szép sorban minden hozzávalót és azzal átpörgetni.
- A vajas-édesítős lisztes keverék közepébe egy üreget készítünk és beleütjük a tojást, majd belülről kifelé haladva a keveréket egynemű tésztává gyúrjuk.
- Az összegyűrt tésztát szénhidrátcsökkentett liszttel megszórt felületen kb. 1 cm vékonyra kinyújtjuk és kb. 4 cm átmérőjű köröket szaggatunk belőle.
- A szaggatás után fennmaradt diétás isler tésztát újra és újra gyúrjuk össze és szaggasuk ki addig, amíg el nem fogy.
- A kiszaggatott diétás isler tésztát sütőpapírral bélelt tepsibe sorakoztatjuk, két isler tészta között 2-3 cm helyet hagyva.
- 180 fokra előmelegített sütőben 10 perc alatt készre sütjük (akkor jó, ha már nem fényes a tepsiben a tészta, de még nem is kezdett el pirulni).
- A kisült, kihűlt isler tésztát kevés cukormentes lekvárral összeragasztjuk.
- A cukormentes csokit a kávéskanálnyi kókuszzsírral vízgőz felett felolvasztjuk, majd az összeragasztott islert bevonjuk vele (érdemes egy villára tenni az islert és egy kanál csokoládét ráönteni, majd kicsit megrázogatni, hogy a felesleg lefolyjon róla).
- Megvárjuk, míg a cukormentes csokibevonat megdermed az islereken, majd ezt után fogyasztható.
Diétás isler zabpehelylisztből ITT >>> Diétás isler recept zabpehelylisztből
100 g cukormentes isler átlagos tápértéke (Wawel cukormentes étcsokival és Dia Wellness cukormentes ribizli lekvárral számolva, 4 cm átmérőjű formával szaggatva):
- 408 kcal,
- 12 g szénhidrát,
- 17 g fehérje,
- 32 g zsír
1 db cukormentes isler átlagos tápértéke (Wawel cukormentes étcsokival és Dia Wellness cukormentes ribizli lekvárral számolva, 4 cm átmérőjű formával szaggatva, 22 db egyforma súlyú isler esetén) :
- 160 kcal,
- 5 g szénhidrát,
- 6 g fehérje,
- 12 g zsír
Még több cukormentes sütemény receptet találsz itt >>> Cukormentes Sütemények
Még több cukormentes aprósütemény receptet találsz itt >>> Cukormentes Aprósütemények
TOP10 szénhidrátcsökkentett süti recept ötlet >>> Szénhidrátcsökkentett süti receptek
Jó étvágyat kívánok!
Szaszkó Andi
2013. óta főzök diétásan, cukor és fehér liszt nélkül. Nem vagyok sem ételérzékeny, sem vércukor gondjaim nincsenek, de a kilóimmal én is folyamatosan küzdök.
Diétás gasztroblogomon saját képekkel illusztrálva mutatom meg Neked, hogyan készítem el a kedvenc ételeimet alakbarát módon úgy, hogy lehetőleg ugyanolyan finomak is legyenek, mint a hagyományos ízek.
FIGYELEM! A receptjeimben és a tájékoztató jellegű bejegyzéseimben tapasztalataimat és az interneten található információkat gyűjtöttem össze. Nem vagyok sem orvos, sem dietetikus, ezért a tanácsaimat és a receptjeimet saját felelősségedre használd, készítsd és fogyaszd!